CULTURAL NAVIGATOR®

Wiedza kulturowa za jednym kliknięciem

Wraz z poszerzeniem działań biznesowych na arenie międzynarodowej, rośnie ryzyko nieporozumień, frustracji a nawet konfliktów. Mogą one wynikać z niewystarczającej wiedzy na temat kultury innego kraju i niekorzystnie wpłynąć na nową współpracę. Dlatego platforma Cultural Navigator® dostarcza firmie niezbędnej wiedzy na temat sposobu komunikacji, stylu zarządzania, postrzegania hierarchii i czasu zagranicznych partnerów oraz uczy satysfakcjonującej współpracy z nimi.

 

Platforma Cultural Navigator® przeznaczona jest dla osób, które rozszerzają środowisko pracy poza granice rodzimego kraju lub rozpoczynają pracę w międzynarodowej firmie. Zdobyta wiedza pozwala na uniknięcie nieporozumień zarówno na gruncie zawodowym, jak i towarzyskim. Przykładem nieporozumienia, które może niekorzystnie wpłynąć na relacje i dalszą współpracę, może być spóźnienie na spotkanie. W zależności od kultury danego kraju może ono być dopuszczalne, lub wręcz w dobrym tonie, a może być także postrzegane jako ignorancja i brak szacunku. Dlatego znajomość podstawowych zasad etykiety i stylu prowadzenia interesów w danym kraju, może okazać się równie ważna, jak doświadczenie zawodowe i specjalistyczna wiedza branżowa.

INFORMACJE O KRAJU – RZETELNE ŹRÓDŁO WIEDZY ONLINE

Platforma Cultural Navigator® posiada bogatą bazę danych o ponad 100 krajach. Po zalogowaniu i rozwiązaniu testu, podaje informacje na temat tożsamości i przynależności kulturowej oraz udziela wskazówek dotyczących niwelowania wszelkich różnic, wynikających z niewiedzy o danej kulturze i społeczności. Dzięki platformie użytkownik ma dostęp do wiedzy na temat norm kulturowych i sposobów zarządzania, z uwzględnieniem istotnych aspektów historycznych, politycznych i geograficznych danego kraju. Cultural Navigator® personalizuje zawartość informacji w panelu firmy i dopasowuje ją do indywidualnych potrzeb, uwzględniając potrzeby rozwojowe pracowników.

 

Zdobyta wiedza pozwala na uniknięcie błędów, wynikających z różnic kulturowych i obyczajowych oraz stanowi doskonałą podstawę do udanych interakcji ze współpracownikami i partnerami biznesowymi z zagranicy.

ŚCIEŻKI WIEDZY – USTRUKTURYZOWANA NAUKA ONLINE

Podstawą Cultural Navigator® są indywidualne ścieżki wiedzy, które są ukierunkowane zgodnie z osobistymi celami nauki i które budują logiczną ścieżkę szkoleniową. W zależności od potrzeb, mogą być dostosowane do strategicznych celów i działalności firmy.

 

Ścieżki wiedzy mogą być dostosowane do strategicznych celów i działalności Twojej firmy

  • Cultural Orientation Indicators® (COI): Cultural Online Assessment
  • Szczegółowe informacje o ponad 100 krajach
  • Program zawierający specjalnie przygotowane moduły e-learningowe dotyczące aspektów pracy międzykulturowej, koncentrujące się na konkretnych krajach
  • Quizy i case studies
  • Aktualne  nagrania audio, video i artykuły
  • Możliwość dyskusji pomiędzy użytkownikami i ekspertami
  • Optymalizacja pod kątem dopasowania do preferowanej zawartości i potrzeb użytkownika
  • Prosty w obsłudze i łatwy dostęp do aplikacji za pomocą telefonu lub tabletu

Centrum Językowe Berlitz