CULTURAL NAVIGATOR®

Wiedza kulturowa za jednym kliknięciem

Wpływ kultur na nasz sposób myślenia i działania jest rozległy i niepodważalny. Kultura kieruje naszym sposobem komunikacji, współpracy z ludźmi, stylem zarządzania, postrzeganiem hierarchii i czasu, dlatego też ryzyko nieporozumień rośnie wraz z poszerzaniem się naszego pola działania.

Za pomocą platformy Cultural Navigator® można przeanalizować swoją tożsamość kulturową i idące za nią preferencje sposobu komunikacji. Ponadto umożliwia ona naukę interpretacji zachowania w środowisku wielokulturowym i przygotowuje do właściwego działania, by szybciej odnieść sukces, pracując w międzynarodowym otoczeniu.

Nasza platforma Cultural Navigator® została stworzona z myślą o osobach, które zmieniając środowisko pracy poza granicami rodzimego kraju lub rozpoczynając pracę w międzynarodowej firmie, przez brak wystarczającej wiedzy o innej kulturze, mogą paść ofiarą nieporozumień na polu zarówno zawodowym, jak i towarzyskim. Przykładem może być choćby spóźnienie na spotkanie, przez niektórych dopuszczalne lub wręcz w dobrym tonie, w innej kulturze może być odebrane za kategorycznie niedopuszczalne i stać się podstawą do zerwania współpracy.

Takich niekomfortowych sytuacji ze współpracownikami lub partnerami biznesowymi można uniknąć w bardzo prosty sposób. Nasza platforma powstała z myślą o osobach pracujących firmach o bardzo złożonej strukturze międzynarodowej. Jej niewątpliwą zaletą jest duża baza wiedzy o ponad 100 krajach, rozpoznająca i wyłapująca choćby najmniejsze różnice. Logując się na Cultural Navigator® sprawdzą Państwo swoją tożsamość i przynależność kulturową, a dzięki testom szybko uzyskają informacje oraz trafne wskazówki dotyczące niwelowania wszelkich różnic wynikających z niewiedzy o danej kulturze i społeczności.

Cultural Navigator® spersonalizuje zawartość informacji w Państwa panelu oraz dopasuje zawartość do indywidualnych potrzeb na podstawie wiedzy o Państwa organizacji, uwzględniając potrzeby rozwojowe pracowników. Istnieje możliwość wyboru trzech poziomów personalizacji platformy– Standard, Gold i Platinum.

INFORMACJE O KRAJU – RZETELNE ŹRÓDŁO WIEDZY ONLINE

Cultural Navigator® dysponuje szczegółowymi informacjami dla ponad 100 krajów i narodowości, włączając opisy norm kulturowych i sposobów zarządzania, uwzględniając istotne aspekty historyczne, polityczne i geograficzne.  Wiedza ta pozwoli uniknąć błędów wynikających z różnic  kulturowych i obyczajowych oraz stanowi doskonałą  podstawę do udanej interakcji ze współpracownikami i partnerami biznesowymi z zagranicy.

ŚCIEŻKI WIEDZY – USTRUKTURYZOWANA NAUKA ONLINE

Indywidualne ścieżki wiedzy tworzą podstawę  Cultural Navigator®.  Są one ukierunkowane zgodnie
z Państwa osobistymi celami nauki i podpowiadają kolejne moduły, budując logiczną ścieżkę szkoleniową.

Ścieżki wiedzy mogą być dostosowane do strategicznych celów i działalności Twojej firmy

  • Cultural Orientation Indicators® (C.O.I.): Cultural Online Assessment
  • Szczegółowe informacje o ponad 100 krajach
  • Program zawierający specjalnie przygotowane moduły e-learningowe dotyczące aspektów pracy międzykulturowej, koncentrujące się na konkretnych krajach
  • Quizy i case studies
  • Aktualne  nagrania audio, video  i artykuły
  • Możliwość dyskusji pomiędzy użytkownikami i ekspertami
  • Optymalizacja pod kątem dopasowania do preferowanej zawartości i potrzeb użytkownika
  • Prosty w obsłudze i łatwy dostęp do aplikacji za pomocą telefonu lub tabletu

Kontakt

* Pola obowiązkowe. Proszę uzupełnić

Centrum Językowe Berlitz