Szybka nauka angielskiego i innych języków dzięki metodzie Berlitz®

Kursy językowe dla dzieci i dorosłych - ucz się szybko i naturalnie

Na podstawie niemalże 140 lat doświadczeń w nauce języków obcych i opinii wielomilionowej grupy naszych klientów na całym świecie, stworzyliśmy spójny i kompleksowy system efektywnej i przyjemnej nauki języków obcych. Nasza Metoda Berlitz® gwarantuje postępy w nauce języków obcych. Oferujemy kursy językowe dla dzieci, dorosłych i firm. Dzięki naszej metodzie nie stracisz czasu na długie i żmudne wkuwanie słówek. Z Berlitz czeka Cię szybka i skuteczna nauka języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub innego dowolnie wybranego języka obcego.

Lekcje prowadzone są wyłącznie w języku obcym!

Głównym założeniem Metody Berlitz® jest komunikacja, która odbywa się już od pierwszych zajęć w języku docelowym. Nasi lektorzy są native speakerami, którzy angażują studentów do ciągłego mówienia. Dzięki temu, już od pierwszej lekcji studenci potrafią sformułować proste zdania w języku nauczanym.

 A skąd będziemy wiedzieli co do nas mówi instruktor językowy?

Programy są skonstruowane logicznie. Wychodzimy od łatwych i prostych zdań w języku obcym, a następnie zaczynamy je konstruować w coraz bardziej złożone struktury gramatyczno-pojeciowe. A wszystko to zostaje nam przedstawione na wielu przykładach i w wielu kontekstach sytuacyjnych. Nie dość, że świetnie rozumiemy, co się do nas mówi to jeszcze zaczynamy posługiwać się językiem obcym w sposób gramatyczny.

Mówienie to podstawa!

Nasza metoda została stworzona, aby umożliwić uczącym się mówienie. Gramatyka wprowadzana jest poprzez kontekst i utrwalana w oparciu o przykłady użycia reguł w realnych sytuacjach. Dlatego nie jest najistotniejsze, czy studenci potrafią wyjaśnić struktury gramatyczne, ale czy potrafią je poprawnie zastosować. Metoda Berlitz jest tak naturalna, że podczas kursu pierwsze efekty widać już po kilku lekcjach. Szybka nauka np. angielskiego nie oznacza szybkiego tempa zrealizowanego materiału, ale zdobywania i utrwalania umiejętności posługiwania się językiem obcym niemal natychmiast.

Pewność siebie podczas korzystania z nowego języka

U podstaw naszej metody leży aktywne uczestnictwo podczas każdej lekcji, bo tylko w taki sposób jesteśmy w stanie, w szybki sposób, rozpocząć komunikowanie się w nowym języku. Nasi nauczyciele są przygotowani do tworzenia sprzyjających i komfortowych warunków do nauki. Dbają o to, aby uczniowie czuli się pewnie, a atmosfera zachęcała do komunikacji.

Nasi instruktorzy to rodowici mówcy - "native speakers", a więc osoby, dla których język nauczany jest językiem ojczystym lub osoby, które posiadają kompetencję językową rodowitego mówcy. Szukamy lektorów, którzy znakomicie posługują się językiem oraz znają dobrze realia kulturowe danego kraju. Język, którego się uczymy jest więc poprawny gramatycznie i współcześnie używany. Uczymy się również dobrego akcentu, prawidłowej intonacji i zachowań językowych właściwych dla danej społeczności językowej. Dzięki temu mamy pewność, że zrozumiemy to, co do nas mówią ludzie i sami będziemy zrozumiani.

Cechą metody jest również zmiana instruktorów językowych podczas całego programu. Przyzwyczajamy się do różnych akcentów, różnych ludzi, bo tak jak w życiu komunikujemy się z różnymi osobami.

6 kluczowych aspektów Metody Berlitza
1. TYLKO NOWY JĘZYK.

Całkowite „zanurzenie“ w nowym języku i jego kulturze pozwala na szybkie oswojenie się z tym językiem.

 

2. PREZENTACJA MATERIAŁU

Instruktorzy wybierają program nauczania w oparciu o osobiste cele i doświadczenia. Tym samym sprawią, że zdobyte umiejętności językowe będą praktyczne zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym.

3. AKTYWNE UCZESTNICTWO W ZAJĘCIACH

W czasie 40-minutowej lekcji studenci, przez co najmniej 20 minut mówią po angielsku lub w innym języku obcym, zwiększając szybkość przyswojenia języka oraz zmniejszając barierę w komunikowaniu.

 

4. UKIERUNKOWANA NAUKA

Lektorzy Berlitz starają się zawsze znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy poprawną płynnością, a rozwojem dokładności wypowiedzi.

5. INTUICYJNA GRAMATYKA

Zamiast skupiać się na tabelach gramatycznych, lektorzy Berlitz starają się zaszczepić intuicyjne używanie gramatyki języka docelowego poprzez wprowadzanie odpowiedniego kontekstu opartego na przykładach życia codziennego.

 

6. WŁAŚCIWY SPOSÓB NAUCZANIA

Lektorzy Berlitz używają narzędzi, które najlepiej dostosują się do potrzeb i sposobu nauki języka obcego dla każdego słuchacza.

 

Kontakt

* Pola obowiązkowe. Proszę uzupełnić

Centrum Językowe Berlitz