Szybka nauka angielskiego i innych języków dzięki metodzie Berlitz®

Kursy językowe dla dzieci i dorosłych - ucz się szybko i naturalnie

Na podstawie ponad 140 lat doświadczeń w nauce języków obcych i opinii wielomilionowej grupy naszych klientów na całym świecie stworzyliśmy dla naszych klientów spójny i kompleksowy system efektywnej i przyjemnej nauki języków obcych. Nasza Metoda Berlitz gwarantuje postępy w nauce jezyków obcych. Oferujemy kursy językowe dla dzieci, dorosłych i firm. Dzięki naszej metodzie nie starcisz czasu na długie i żmudne wkuwanie słówek. Z Berlitz czeka Cie szybka i skuteczna nauka języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub innego wybranego przez Ciebie języka obcego.

Lekcje prowadzone są wyłącznie w języku obcym!

Głównym założeniem Metody Berlitz® jest komunikacja, która odbywa się już od pierwszych zajęć w języku docelowym. Nasi lektorzy są native speakerami, którzy angażują studentów do ciągłego mówienia. Dzięki temu, juz od pierwszej lekcji studenci potrafią sformułować proste zdania w języku nauczanym.

 A skąd będziemy wiedzieli co do nas mówi instruktor językowy?

Programy są logicznie skonstruowane. Wychodzimy od łatwych i prostych zdań w języku obcym, a potem zaczynamy je konstruować w coraz bardziej złożone struktury gramatyczno-pojeciowe. A wszystko to zostaje nam przedstawione na wielu przykładach i w wielu kontekstach sytuacyjnych. Nie dosyć, że świetnie rozumiemy co się do nas mówi to jeszcze zaczynamy posługiwać się językiem obcym w sposób gramatyczny.

Mówienie to podstawa!

Nasza metoda została stworzona, aby umożliwić uczącym się mówienie. Gramtyka wprowadzana jest poprzez kontekst i utrwalana w oparciu o przykłady użycia reguł w realnych sytuacjach. Dlatego nie jest naistotniejsze czy studenci potrafią wyjaśnić struktury gramatyczne, ale czy potrafią je poprawnie zastosować. Metoda Berlitz jest tak naturalna, że podczas kursu pierwsze efekty widać już po kilku lekcjach. Szybka nauka np. angielskiego nie oznacza szybkiego tempa zrealizowanego materiału ale zdobywania i utrwalania umiejętności posługiwania się językiem obcym niemal natychmiast.

Pewność siebie podczas korzystania z nowego języka

U podstaw naszej metody jest aktywne uczestnictwo podczas każdej lekcji, bo tylko w taki sposób jesteśmy w stanie, w szybki sposób rozpocząć komunikowanie się w nowym języku. Nasi nauczyciele są przygotowani do tworzenia sprzyjających i komfortowych warunków do nauki. Dbają o to, aby uczniowie czuli się pewnie a atmosfera zachęcała do komunikacji.

Nasi instruktorzy to rodowici mówcy - "native speakers", a więc osoby, dla których język nauczany jest językiem ojczystym lub osoby, które posiadają kompetencję językową rodowitego mówcy. Szukamy lektorów, którzy  znakomicie posługują się językiem oraz znają dobrze realia kulturowe danego kraju, w którym język ten jest językiem obowiązującym. Język, którego się uczymy jest więc poprawny gramatycznie i współcześnie używany. Uczymy się również dobrego akcentu, prawidłowej intonacji i zachowań językowych właściwych dla danej społeczności językowej. Dzięki temu mamy pewność, że zrozumiemy co do nas mówią ludzie i sami będziemy zrozumiani.

Cechą metody jest również zmiana instruktorów językowych podczas całego programu. Przyzwyczajamy się do różnych akcentów, różnych ludzi - tak jak w życiu - przecież nie rozmawiamy tylko z jedną osobą.

6 kluczowych aspektów Metody Berlitza
1. TYLKO NOWY JĘZYK.

Całkowite „zanurzenie“ w nowym języku i jego kulturze pozwala na szybkie oswojenie się z tym językiem.

 

2. PREZENTACJA MATERIAŁU

Instruktorzy wybierają program nauczania w oparciu o osobiste cele i doświadczenia, zapewniając, że zdobyte umiejętności językowe będą praktyczne zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym.

3. AKTYWNE UCZESTNICTWO W ZAJĘCIACH

W czasie 40-minutowej lekcji studenci przez co najmniej 20 minut mówią w obcym języku, zwiększając szybkość przyswojenia języka oraz zmniejszając zahamowania.

 

4. UKIERUNKOWANA NAUKA

Lektorzy Berlitz starają się zawsze znaleźć odpowiednią równowagę między poprawą płynności a rozwojem dokładności wypowiedzi.

5. INTUICYJNA GRAMATYKA

Zamiast skupiać się na tabelach gramatycznych lektorzy Berlitz starają się zaszczepić intuicyjne używanie gramatyki języka docelowego poprzez kontekst i przykłady z życia codziennego.

 

6. WŁAŚCIWY SPOSÓB NAUCZANIA

Lektorzy Berlitz używają narzędzi, które najlepiej dostosują się do potrzeb i sposobu nauki języka obcego dla każdego słuchacza.