Obóz językowy w Krynicy Morskiej

Nieopodal Krynicy Morskiej, na najdalej wysuniętej na wschód plaży w Polsce, na samym końcu Mierzei Wiślanej, znajduje się Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach. Miejsce to jest oazą ciszy i spokoju. Czysty i piękny las jest wspaniałą areną dla wszystkich zajęć i zabaw na świeżym powietrzu. Długa piaszczysta plaża, łagodnie opadające dno morskie, to wymarzone miejsce do spacerów i kąpieli. Ośrodek Edukacji Ekologicznej mieści się w magicznej, ponad stuletniej szkole, która niedawno została wyremontowana i ze smakiem zaadaptowana do przyjęcia młodzieży. W sezonie 2020 zostanie otwarta nowa hala sportowa, a do naszej dyspozycji pozostanie 60 nowiutkich rowerów. Piłka siatkowa i piłka nożna, tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw z drewnianymi drabinkami i stół do ping-ponga to tylko część czekających na nas atrakcji. Bezpieczny i ogrodzony, ponad 6-hektarowy teren, to niewątpliwy atut tego miejsca. Obozowicze zakwaterowani będą w 4-6 osobowych pokojach z łazienką.

Zakwaterowanie: w pokojach 3-4 lub 5-6 osobowych z łazienką

Wyżywienie: Profesjonalne zaplecze gastronomiczne, to bez wątpienia jeden z atutów ośrodka. Wykwalifikowana i doświadczona kadra kucharska, zapewnia  dziennie 4 pyszne i obfite posiłki podawane w formie szwedzkiego stołu. Zapraszamy na obóz traperski w Krynicy Morskiej – Piaskach.

Language program – trip around the world

Głównym założeniem zajęć językowych jest nauka Metodą Berlitz. Jest to nauka poprzez mówienie, co oznacza, że komunikacja od początku do końca, przebiega w języku angielskim. Pragniemy stworzyć naszym studentom naturalne środowisko anglojęzyczne, w którym nauka języka obcego, przebiegać będzie w sposób naturalny, logiczny i interesujący.

Lektorzy Berlitz, posługujący się wyłącznie językiem docelowym, angażują uczniów do aktywnego mówienia już od pierwszych chwil zajęć. Dzieci i młodzież bardzo szybko zaczynają formułować zdania w języku obcym, co daje im radość, satysfakcję i motywację do dalszej nauki.

  • Cztery lekcje języka angielskiego dziennie prowadzone Metodą Berlitz
  • Konwersacje związane z zainteresowaniami i życiem codziennym  uczestników
  • Gry i zabawy językowe w małych, homogenicznych grupach
  • Kreatywne wieczory angielskie np. Scavenger Hunt, Theater Workshop, Talent Show
  • Global Citizens – podczas obozu, dowiemy się więcej na temat krajów anglojęzycznych. Poznamy różnice kulturowe i ciekawostki dotyczące państw, takich jak Anglia, Australia czy USA.

ABC trapera

Poznanie podstaw leśnego życia. Nasi podopieczni nauczą się zachowania w lesie, czytania i rozpoznawania tropów zwierząt. Będziemy uczyć się jak zakładać obóz, budować szałasy i inne schronienia tylko z tego, co można znaleźć w lesie. Nauczymy się, jak przetrwać noc i co robić, gdy zgubimy się w leśnych ostępach. Podczas podchodów dowiemy się, jak posługiwać się mapą i kompasem, szyfrować i odszyfrowywać wiadomości. Będziemy brali udział w strategicznych grach leśnych oraz uczyli się współpracy w grupie. Ważnym elementem zajęć będą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, dopasowane do możliwych sytuacji, z jakimi mogą spotkać się dzieci. Obóz to zajęcia traperskie, mikro gry strategiczne i zajęcia z języka angielskiego.

Atrakcje dodatkowe

Piłka nożna, siatkówka plażowa, tenis stołowy, tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw z drewnianymi drabinkami, wieczory przy ognisku z gitarą, olimpiada obozowa z nagrodami, wycieczka do Fromborka i rejs statkiem, spotkanie ze Strażą Graniczną.

Centrum Językowe Berlitz