Urokliwe Treffen w sercu Austrii

KARYNTIA – to wspaniałe jeziora, piękna górska sceneria i niemal śródziemnomorski klimat - wszystko to składa się na wyjątkowość tego pięknego regionu. Nad Karyntią górują szczyty Taurów z najwyższą górą Austrii - Großglockner na czele. W południowej części zachwycają wapienne pasma górskie. Podziw budzi także największy we wschodnich Alpach lodowiec Pasterze. Wśród okolicznych cudów natury na pierwszym miejscu znajdują się jeziora – krystalicznie czyste i ciepłe (latem ich temperatura sięga 27°C). To wymarzony zakątek dla wielbicieli kąpieli, surfingu, żeglowania, czy nurkowania. Do najsłynniejszych jezior należą: Wörthersee, czy Ossiacher otoczone zabytkowym rezydencjami. W tej wspaniałej okolicy położony jest hotel „Alpenrose”, który to stanowi bazę wypoczynkową dla uczestników naszego obozu http://www.alpenrosehotel.eu . Hotel mieści się miejscowości Treffen k/Villach. VILLACH to miasto położone na granicy trzech państw Austrii, Włoch i Słowenii. Hotel posiada pokoje 4, 5 i 6-osobowe z łazienką oraz TV. Urocze położenie obiektu oraz miła obsługa gwarantuje komfortowy wypoczynek.

Zakwaterowanie: w malowniczo położonym hotelu „Alpenrose” w miejscowości Treffen k/Villach. VILLACH to miasto położone na granicy trzech państw Austrii, Włoch i Słowenii. Hotel posiada pokoje 4, 5 i 6-osobowe z łazienką oraz TV. U podnóża góry znajduje się ciepłe jezioro Ossiacher. Urocze położenie obiektu oraz miła obsługa gwarantuje komfortowy wypoczynek.

Wyżywienie – 3 posiłki: śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, pozostałe posiłki serwowane do stolika. W przypadku wycieczki dzieci otrzymują lunch pakiet na wyjazd.

Language program – trip around the world

Głównym założeniem zajęć językowych jest nauka Metodą Berlitz. Jest to nauka poprzez mówienie, co oznacza, że komunikacja od początku do końca, przebiega w języku angielskim. Pragniemy stworzyć naszym studentom naturalne środowisko anglojęzyczne, w którym nauka języka obcego, przebiegać będzie w sposób naturalny, logiczny i interesujący.

Lektorzy Berlitz, posługujący się wyłącznie językiem docelowym, angażują uczniów do aktywnego mówienia już od pierwszych chwil zajęć. Dzieci i młodzież bardzo szybko zaczynają formułować zdania w języku obcym, co daje im radość, satysfakcję i motywację do dalszej nauki.

  • Cztery lekcje języka angielskiego dziennie prowadzone Metodą Berlitz
  • Konwersacje związane z zainteresowaniami i życiem codziennym  uczestników
  • Gry i zabawy językowe w małych, homogenicznych grupach
  • Kreatywne wieczory angielskie np. Scavenger Hunt, Theater Workshop czy Talent Show
  • Global reporters - W Austrii, jak podczas każdej wyprawy za granicę, pojawi się wiele niezwykłych miejsc, wartych zapamiętania. Pragniemy zachęcić młodzież do spojrzenia na odwiedzane miejsca  z nieco innej perspektywy, to znaczy okiem reportera. W czasie obozu zajmiemy się m.in. tworzeniem dziennika obozowego oraz przewodnika po Austrii.

Program
krajoznawczy

Wycieczka na Raggaschlucht, plażowanie nad Ossiacher See (krystalicznie czyste jezioro, o średniej temperaturze 25°C latem), zwiedzanie zamku Landskron - krainy makaków japońskich, wjazd kolejką na szczyt góry Gerlitzen (2000m.n.p.m) to tylko część atrakcji. Kolejnym punktem programu jest wycieczka do Wenecji (całodniowy pobyt), gdzie zwiedzimy plac Św.Marka, zobaczymy najwyższe mosty weneckie oraz wybierzemy się w rejs barką turystyczną. Zwieńczeniem atrakcji turystycznych będzie zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem.

Dodatkowe
atrakcje

Na terenie ośrodka znajdują się: sala dyskotekowa, stół do ping – ponga, boiska do piłki nożnej  i siatkowej.

Centrum Językowe Berlitz