Relokacja pracowników – skuteczne programy wspierające

Efektywne szkolenia międzynarodowe

W dzisiejszych czasach relokacja pracowników stała się już dość często spotkanym zjawiskiem, zwłaszcza wśród specjalistów określonych grup zawodowych. Wychodząc naprzeciw tym zapotrzebowaniom, Berlitz oferuje wiele programów związanych z sytuacją relokacji międzynarodowej. Moduły szkoleniowe skupiają się na tematach z zakresu dostosowania się do nowej kultury, przeprowadzki rodziny, osiągania celów zawodowych w zmieniającej się strukturze politycznej i społecznej oraz innych czynników, które towarzyszą procesowi relokacji pracowników oraz ich rodzin. Dzięki Berlitz osoby zmieniające miejsce zamieszkania i pracę będą mogły uniknąć szoku kulturowego oraz łatwiej odnajdą się w nowej rzeczywistości.

Szkolenia dla emigrantów

Nieprzygotowany do relokacji pracownik będzie wymagał dłuższego czasu aklimatyzacji w nowych warunkach, co spowoduje zwiększenie kosztów związanych z oczekiwanym zwrotem z inwestycji. Program szkoleń zagranicznych pozwala emigrantom na skuteczne wykorzystanie odmiennej wrażliwości kulturowej, rozwijanie umiejętności pracy w nowym, międzynarodowym środowisku biznesowym i unikanie stresu spowodowanego nieporozumieniami na tle kulturowym.

Szkolenia dla rodzin emigrantów

Wiele firm nie przywiązuje należytej uwagi do wyzwań związanych z powrotem emigrantów do kraju. Coaching to rozwiązanie stworzone w celu złagodzenia szoku kulturowego. Program szkolenia udostępnia praktyczne narzędzia do identyfikacji i wykorzystania umiejętności nabytych za granicą do pracy w nowym środowisku kulturowym.

Programy Berlitz pomagają emigrantom i ich rodzinom w lepszym przygotowaniu się do udanej relokacji. Szkolenia dotyczą codziennych sytuacji życiowych i biznesowych w kraju docelowym. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych Szkoleń Międzykulturowych, proszę o kontakt z Konsultantem Berlitz.

 

Kontakt

* Pola obowiązkowe. Proszę uzupełnić

Centrum Językowe Berlitz